Lakeview East/West Challenge Results

Last Year's Tournament Results: 
Saturday June 29th, 2013
 
Sunday June 30th, 2013

Men's Open

1st: Joey Rosetter, Columbus & John Albertson, Columbus

2nd: Mikey Sokol, Akron & Willy Veverka, Akron

3rd: Scott Stuckert, Willowick & JoJo Sokol, Akron

3rd: Michael Passarelli, Tallmadge & Mike Thompson, Macedonia

Co-ed Open

1st: JoJo Sokol, Akron & Krissy Sokol, Akron

2nd: Scott Wood, Akron & Karla Everhart, Elyria

Women's Open

1st: Elizabeth Vernick, Chicago & Julie Sterpka, Wadsworth

2nd: Karla Everhart, Elyria & Sarah Thompson, Macedonia

Men's AA

1st: Jim Brumbaugh, Mentor & Ben Trevarthen

2nd: Frank Gal, Maumee & Amir Vaez, Holland

Co-ed AA

1st: Jessica Kosiewicz, Independence & John Kosiewicz, Independence

2nd: Chuck Musselman, Portage Lakes & Kim Bajko, Ashland

Co-ed A

1st: Jeff Svec, Olmsted Township & Nicole McNamera, Olmsted Township

2nd: George Shackelford, Cortland & Alyssa Holahan, Richland

Women's AA

1st: Mallory Lewis, Edinboro, PA & Hanna Valli, Pittsburgh, PA

2nd: Amanda Medvetz, Cleveland & Anne Djukic, Cleveland

Co-ed BB

1st: Karly Gibbs, Youngstown & Lionel Trebilcock, Youngstown

2nd: Rosalie Navarro, Parma & Jonathan Oiszewski, Parma

Men's A

1st: David Nagy Jr., North Ridgeville & George Ajaltouni, North Olmsted

2nd: Ron Slipksaky, Youngstown & Kevin Weiser, Youngstown

Co-ed B

1st: Eric Kotzar, Harvill & Rachel Ledgerwood, Hartville

2nd: Jennifer Demars, Toledo & Michael Harley, Toledo

Women's A

1st: Stephanie Jancar, North Royalton & Erin Sims, Elyria

2nd: Brittany Morris, North Royalton & Hannah Duran, Elyria

Men's BB

1st: Tim Jones, Parma & Phil Hayes, Hinckley

2nd: Steve Pryor, Columbus & John Elden, Columbus

Co-ed 4s: Upper

1st: Shanna Glassner, Columbus             

       Brian Cox, Columbus

       Kira Bloomstine, Columbus

       Andrew Jensen, Columbus

 

2nd: Hallie Hanks, Woodmere

        Jeff Willert, Raliegh NC

       Bob Dippel, Aurora

      

Women's BB

1st: Ally Goddard, Columbus & Mel Pryor, Columbus

2nd: Lyndsay Spresser, Munroe Falls & Kristen Digman, Cuyahoga Falls

Men's B

1st: Lo Rainman, Stow & Phil McCrevis, Wadsworth

2nd: Brian Ashton, Strasburg & Noel Costa, Canton

Co-ed 4s: Lower

1st:  Jack Yeager, North Olmsted

       Emily Gonzalez, Elyria

       Holly Pasnessa, Elyria

       Mathias Payne, Elyria