Lakeview Open 2022...

Saturday July 25th: Men and Women's 2s

Sunday July 26th: Co-ed 2s, Co-ed 4s

Registration for this tournament will open April of 2022!

Lakeview Open 2021

A big thank you to everyone for making the 2021Lakeview Open a success this year! We battled the sun and rain but had a blast all the same!

 

This tournament couldn't of happened without YOU. We look forward to seeing you again in July and also in the 2022 tournaments.

 

 

 

- Lakeview Tournament Staff

1/28
Lakeview Open 2021 Winners

Men's Open

1st: Anthony Winter- Olmsted Falls, OH/ Phil Margevicius- Cleveland, OH

2nd: Greg Herceg- Lakewood, OH/ Phil Catanzaro- Cleveland, OH

T3rd: Amir Vaez- Toledo, OH/ Jack Yeager- North Olmsted, OH

T4th: Brent Bierek- North Ridgeville, OH/ Kevin Szybist- Cleveland, OH

 

Men's AA

1st: Simon Messerly- Parma, OH/ Tim Maone II- Cuyahoga Falls, OH

2nd: Ryan Intrieri- Erie, PA/ Kelly Manning- Erie, PA

 

Men's A

1st: Michael Patton- Macedonia, OH/ Dustin Zimlich- Brookpark, OH

2nd: Ben Fabri- Vermilion, OH/ Jack Colvin- Wakeman, OH

 

Men's BB

1st: Daniel Koloff- Columbus, OH/ Jon Koloff- Cleveland, OH

2nd: Monte Reed- Sandusky, OH/ Vlade Dennis- Kent, OH

Men's B

1st: Richard Wang- Westford, MA/ Loic Deblais- Wooster, OH

2nd: Erik Hunkemoeller- Cincinnati, OH/ Brennan Czuchran- Royland, OH

Women's Open

1st: Lauren Lubarski- Pittsburg, PA/ Sara Davis- Akron, OH

2nd: Stephanie Kubiak- Erie, PA/ Krissy Darling- Akron, OH

 

Women's A

1st: Brittney O'Hara- Sandusky, OH/ Alicia Rapini- Willowick, OH

2nd: Joanna Ondash- Willougby, OH/ Morgan Strenk- Aurora, OH

 

Women's BB

1st: Katie Pyrda- Lorain, OH/ Breanna Pyrda- Berea, OH

2nd: Kari Cooley- South Amherst, OH/ Brittany Skolnicki- Vermilion, OH

Women's B

1st: Kaitlyn Troyer- Wadsworth, OH/ Madison Kessler- Jackson, OH

2nd: Bryanne Shaw- Copley, OH/ Mallory Salvi- Brecksville, OH

Coed 4s Upper

1st: Leo Lyublinski- Solon, OH/ Hannah Budzowski- New Castle, PA/ Alejandro Duran- Cleveland, OH/ Nate Korinchak- Tremont, OH

2nd: Dan Stintsman- Grafton, OH/ Alex Winter- Cleveland, OH/ Matt Cook- Lydhurst, OH/ Morgan Hicks- Bellevue, OH

Coed Open

1st: Jack Yeager- North Olmsted, OH/ Stephanie Kubiak- Erie, OH

2nd: Hannah Greene- Pittsburg, PA/ Calvin Nowicki- Erie, PA

 

Coed AA

Morgan Strenk- Aurora, OH/ Stefan Albrect- Euclid, OH

 

Coed A

1st: Shayne Susanek- Stow, OH/ Kari Cooley- South Amherst, OH

2nd: Hannah Devine- Erie, PA/ Kelly Manning- Erie, PA

Coed BB

1st: Brittney O'Hara- Sandusky, OH/ Monte Reed- Sandusky, OH

2nd: Julie McCullough- Hubbard, OH/ Donny Murcko- Hubbard, OH

 

Coed B

1st: Tory Shephard- North Canton, OH/ Dan Carrick- Cleveland, OH

2nd: Annie Riehm- Toledo, OH/ Elliot Alvarado- Toledo, OH